Путін з Байденом обговорили вступ України до НАТО та завершення війни на Донбасі

Президент Росії Володимир Путін сказав, що під час переговорів з лідером США Джо Байденом обговорювали Україну, в тому числі можливий вступ Києва в НАТО і завершення війни на Донбасі.

Про це Путін повідомив під час пресконференції після зустрічі з Байденом в Женеві 16 червня.

"Що стосується України, ця тема порушувалася. Не можу сказати, що дуже докладно, але, наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання (конфлікту) на південному сході України повинні лежати Мінські угоди", - сказав російський президент.

Він додав, що тему вступу України в Альянс під час розмови з Байденом згадували побіжно.

"З приводу можливого вступу України в НАТО, ця тема порушувалася "мазком", тут, мабуть, нічого обговорювати", - зазначив Путін.

Крім того, російський лідер вважає, що пропозиції української влади не сприяють врегулюванню ситуації на Донбасі.

"Що стосується зобов'язань щодо України - у нас зобов'язання тільки одне: сприяти реалізації Мінських угод... Що запропонувала Україна? Вона запропонувала першим кроком повернути ВСУ до місць своєї постійної дислокації. Це означає, що війська України мають зайти на Донбас. Друге - вони запропонували закрити кордон між РФ і Україною, і третє - вибори провести через три місяці після цих двох кроків. Це не має нічого спільного з Мінськими угодами, це повністю їм суперечить", - наголосив Путін.