Путін заявив про можливість відновлення гонки озброєнь

Президент Росії Володимир Путін заявив, що дії США з ліквідації Договору про ракети середньої і малої дальності можуть призвести до гонки озброєнь. Про це повідомляє ТАСС.

«На нашу думку, дії США, які призвели до ліквідації Договору про ракети середньої і малої дальності, неминуче спричинить за собою девальвацію, розхитування всієї несучої конструкції глобальної безпеки, включаючи Договір про стратегічні наступальні озброєння та Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Такий сценарій означає відновлення нічим не стримуваної гонки озброєння», - заявив Путін.

При цьому Путін підкреслив, що Росія не буде першою розміщувати такі ракети, якщо аналогічні кроки не зробить американська сторона. За словами російського лідера, Москва не відмовляється від взятих на себе oдносторонних зобов'язань.

Також президент РФ закликав не відкладаючи, відновити повноцінні переговори про "забезпечення стратегічної стабільності і безпеки".

Російський лідер доручив МЗС та Службі зовнішньої розвідки Росії "уважно спостерігати за подальшими кроками США з розробки, виробництва та розміщення ракет середньої та малої дальності".

Він додав, що на його думку підстави для виходу США з договору є надуманими.

Нагадаємо, 2 серпня США оголосили, що офіційно виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.