Путін заявив, що нарощувати транзит газу через Україну «небезпечно»

Президент Росії Володимир Путін заявив, що нарощувати постачання газу через територію України «небезпечно» через зношеність місцевих трубопроводів, через що труба може взагалі «луснути».

Про це він заявив на пленарному засіданні Російського енергетичного тижня, відповідаючи на запитання журналістів, передає ТАСС.

За словами Путіна, Росія готова і далі нарощувати постачання газу в інші країни та вже робить це за деякими маршрутами. Зокрема, він зазначив про трубопроводи «Блакитний потік» та «Турецький потік».

Окрім того, він заявив нібито наразі вже на 10% збільшені поставки газу через ГТС України. Але нарощення газопостачання через Україну, за словами Путіна, є «небезпечним», через те, що місцеві трубопроводи «зношені на 80%».

«Там більше збільшувати не можна. Нам все натякають: збільште ще постачання через Україну. Небезпечно збільшувати! Там десятиліттями не ремонтувалася ГТС. Там, може, якщо тиск збільшити ㅡ вона лопне взагалі. Європа зовсім втратить цей маршрут», ㅡ заявив Путін.

Президент РФ також назвав «маячнею» заяви, що Росія будувала газопроводи, зокрема «Північний потік-2», просто, щоб обійти Україну.

Він також заявив, що приватні іноземні оператори почали поступово відкачувати газ, що належить їм, з українських підземних сховищ, а «безвідповідальні політики в Україні закликають націоналізувати газ у сховищах».

Напомним, російський «Газпром» 1 жовтня зупинив постачання природного газу територією України в напрямку Угорщини й заявив про новий шлях для його транзиту в Угорщину та Хорватію - через газопровід «Турецький потік» і далі - за національними газотранспортними системами Болгарії, Сербії та Угорщини.