Росія готова підписати новий контракт на транзит газу з Україною за європейськими правилами

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова підписати новий контракт на транзит газу через територію України за європейськими правилами. Про це Путін повідомив під час свого виступу на «Російському енергетичному тижні», передає ТАСС.

Зокрема, Путін заявив, що новий договір з Україною РФ підпише у тому разі, якщо Нафтогаз завершить імплементацію європейських правил в Україні, зокрема, проведе анбандлінг (відокремить ГТС України в окрему компанію).

"Україна намагається імплементувати енергетичне законодавство Європи. І якщо вона зможе це зробити до закінчення року, - то, що я зараз скажу важлива інформація, може бути, вона звучить публічно вперше - ми готові будемо працювати в рамках європейського законодавства і підпишемо договір про транзит з Україна відповідно до європейського законодавства", - сказав Путін.

Водночас, як зазначив президент РФ, якщо Україна не встигне імплементувати європейське енергетичне законодавство, «що цілком ймовірно», то Росія погодиться продовжити чинний договорів на транзит газу.

"Якщо Україна не встигне цього зробити, оскільки необхідно провести певні внутрішні законодавчі та політичні процедури, то Росія готова на рік продовжити контракт з Україною на транзит газу", - додав Путін.