Саудівська Аравія планує розпочати «цінову війну» на нафтовому ринку — Bloomberg

Саудівська Аравія планує значно наростити видобуток нафти й запропонує клієнтам значну знижку на «чорне золоте». Фактично Ер-Ріяд хоче розпочати «цінову війну» на нафтовому ринку. Про це повідомляє Bloomberg.

Таке рішення Саудівська Аравія ухвалила після провалу переговорів ОПЕК з іншими видобувними країнами, насамперед з Росією. Таким чином, попередня угода про скорочення видобутку нафти (аби стримати зниження цін) закінчується у березні, а нового договору немає.

За даними агентства, Ер-Ріяд направив клієнтам в Азії, США та Європі пропозиції про значні знижки, аби змусити їх купувати саме саудівську нафту. Державна компанія Saudi Aramco вже розіслала клієнтам документ, у якому повідомляє про зниження цін на 6-8 доларів за барель, цей документ є в розпорядженні Bloomberg.

Збільшити видобуток нафти Саудівська Аравія планує до понад 10 мільйонів барелів на добу, а за необхідності — до рекордних 12.

Як зазначає агенція, враховуючи те, що спалах коронавірусу й так знизив попит на нафту, такі дії Ер-Ріяда можуть «створити хаос» на ринку нафти.

«Саудівська Аравія зараз насправді вступає у повну цінову війну», — каже Іман Нассері, керівник програм Близького Сходу консалтингової компанії FGE.

Нафтові трейдери, з якими поспілкувався Bloomberg, вважають, що мета таких дій Саудівської Аравії — завадити Росії продавати свою нафту в Європі та повернути її за стіл переговорів.