Секретна служба США оприлюднила архівні фото з місця терактів 11 вересня

Напередодні 20-ї річниці терористичних актів 11 вересня 2001 року Секретна служба США опублікувала архівні фото з місця подій. Раніше ці знімки, зроблені працівниками відомства, ніде не публікувалися.

Про це повідомила Служба в Twitter.

За словами представників відомства, на їх акаунті в соціальній мережі нові кадри будуть з'являтися протягом всього поточного тижня.

Нагадаємо, що 11 вересня 2001 року терористи-смертники захопили чотири пасажирські літаки, два з яких, начинені вибухівкою, згодом врізалися у вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

Перший літак врізався в північну вежу Всесвітнього торгового центру на Нижньому Манхеттені о 8:46. Через 17 хвилин другий літак врізався у південну вежу. Будівлі, в яких щодня перебували до 50 тисяч людей, звалилися менш ніж через 90 хвилин.

Ще один літак протаранив будівлю Пентагону неподалік від американської столиці. А четвертий - не долетів до цілі. Він впав поблизу міста Шанксвілл у штаті Пенсільванія після того, як пасажири та екіпаж спробували знешкодити терористів.

Унаслідок терактів загинули 19 терористів-смертників, а також, за офіційними даними, 2 977 людей із 92 країн світу (зокрема 12 українців), ще 24 були визнані зниклими безвісти. А понад два десятки тисяч людей зазнали поранень. Близько 40% загиблих досі не упізнані.

Офіційне розслідування поклало відповідальність за трагедію на терористичне угруповання «Аль-Каїда».

США розпочали «війну з терором» і увійшли в Афганістан, де переховувалися аль-каїдівці. Лідера угруповання Осаму бен Ладена американські війська убили у 2011 році.

Родичі загиблих і ті, хто вижив, вважають: до терактів також причетна Саудівська Аравія. Адже більшість терористів були її підданими. Вони вимагають від американської влади оприлюднити засекречені документи офіційного розслідування, яке завершилося у 2004 році. Президент США Джо Байден нещодавно розпорядився зробити це.

Теракти 11 вересня змінили природу тероризму, остаточно закріпивши його статус глобальної проблеми. Змінилася й безпека на всіх рівнях — від міжнародних домовленостей до посилення перевірок в аеропортах. 

До двадцятої річниці подій 2001 року Секретна служба США оприлюднила унікальні архівні кадри її теперішніх і колишніх співробітників — про хаос на вулицях і руйнування всередині Всесвітнього торгового центру.