США та Великобританія готові від'єднати Росію від SWIFT у разі її вторгнення в Україну

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден та прем'єр Великобританії Борис Джонсон готові позбавити РФ доступу до системи міжнародних банківських переказів SWIFT у разі нової збройної агресії проти України. При цьому сторони готові координувати свої зусилля у цьому напрямку.

Відповідне рішення глави американської держави повідомив у Twitter спеціальний кореспондент CNN у Білому домі Дональд Джадд.

За наявною у нього інформацією, у Білому домі відбулися консультації президента Байдена з помічником з нацбезпеки Джейком Салліваном та радником Стівом Ріккетті. Вони обговорили "агресивні дії Росії щодо України".

Байдену, зокрема, доповіли про становище російських військ біля українського кордону, а також зусилля США та партнерів з деескалації напруги навколо можливого вторгнення в Україну та заходи щодо стримування Росії. Байден наголосив, що Росії можуть відключити від міжбанківської системи передачі інформації про платежі SWIFT та запровадити інші жорсткі обмеження у разі нападу на Україну. Він поговорив із радниками про доставку озброєння до цієї країни як допомогу, наголосив Джадд.

У той же час британська газета The Telegraph про плани Британії підтримати "ядерний" сценарій відключення Росії від SWIFT.

При цьому санкції Заходу проти Росії не повинні виключати обмеження щодо "Північного потоку-2", упевнений прем'єр-міністр країни Борис Джонсон, слова якого наводить видання.

Зазначається, що Джонсон нібито "стурбований тим, що деякі зі світових лідерів можуть недооцінити ситуацію, що погіршується, на українському кордоні або повністю або частково не усвідомити осмислити ризики з боку агресивно налаштованої Росії".

Крім того, Джонсон має намір обговорити санкції проти РФ із лідерами G7.