США виходять з ядерного договору з Росією

Сполучені Штати 2 серпня офіційно виходять з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД). Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерної війни у світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років. Про це повідомляє BBC.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності з радіусом дії 500 до 5000 км, а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни.

Нагадаємо, 20 жовтня 2018 року видання The New York Times писало, що США збираються вийти з Договору про ліквідацію ракет. Як пояснили в Білому Домі, через те, що з 2014 року РФ неодноразово порушувала угоду і не надавала звіт. А вже наступного дня цю інформацію підтвердив і президент Сполучених Штатів Дональд Трамп.

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом». Але тоді президент РФ Володимир Путін оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США. 4 березня 2019 року Росія офіційно заявила про вихід з ДРСМД.