Талібан звинуватив Таджикистан у втручанні у внутрішні справи

В угрупованні «Талібан» заявили, що Таджикистан нібито втручається у внутрішні справи їхньої країни, та пригрозили відповіддю.

Про це сказав виконувач обов'язків заступника голови уряду Афганістану Абдул Гані Барадар, передає Asian News International.

«Таджикистан втручається в наші справи, на кожну дію є протидія», — заявив посадовець.

Як передає «Радіо Свобода», таліби також оголосили, що відправили «тисячі своїх військових» у провінцію Тахор, яка межує з Таджикистаном. Кажуть, що роблять так «для усунення загроз безпеки та інших потенційних загроз». 

Водночас у Душанбе вже побоюються ескалації конфлікту. Як розповів представник прикордонних військ Таджикистану, у його країні уважно слідкують за такими повідомленнями з боку талібів.

«Наскільки нам відомо, тисячі не прибули, але якщо навіть десять людей зберуться разом, ми сприймемо це як загрозу і будемо готові. Наші прикордонники не бояться брехливих повідомлень і будуть діяти відповідно до реальної ситуації», — сказав прикордонник. 

Влада Таджикистану і раніше заявляла, що деякі підконтрольні талібам угруповання, які складаються з таджиків і кавказців, нібито готують вторгнення. Проте Талібан такі звинувачення відкинув.

Нагадаємо, 15 серпня Талібан практично без зіткнень захопив Кабул і оголосив Афганістан «Ісламським Еміратом». Майже через два місяці поки що жодна країна не визнала новостворений Талібаном уряд.