Трамп пообіцяв запровадити нові мита на китайський імпорт

Президент США Дональд Трамп заявив, що запровадить 10-відсоткові мита на товари китайського імпорту, загальна вартість яких становить 300 мільярдів доларів на рік. Про це повідомляє Bloomberg.

Як пізніше сказав Трамп, нові податки на імпорт можуть вийти «далеко за межі» 25%. У "довгий список товарів" включатимуть смартфони, ноутбуки та дитячий одяг.

Свою заяву американський президент зробив 1 серпня на власній сторінці у Twitter після завершення чергового раунду торговельних переговорів у Шанхаї, які мали наблизити дві найбільші у світі економіки до припинення торговельної війни.

"Ми думали, що домовилися з Китаєм три місяці тому, але, на жаль, Китай вирішив переглянути угоду до підписання", - написав він й зазначив, що Пекін не збільшив закупівлі американської сільськогосподарської продукції.

У разі, якщо нові мита США на китайські товари таки запровадять, то загальний обсяг додаткових американських мит зачепить практично весь імпорт Китаю до США, а це 500 мільярдів доларів на рік.

Заява про нові американські мита викликала негативну реакцію на фондовому ринку. Японські фондові індекси впали близько на 2,5%, індекс S&P 500 просів на 0,9%, ціни на нафту впали на 7% — це найбільше одномоментне падіння цін від лютого 2016 року.

У відповідь на запитання про те, чи не переймається Трамп тим, як вплине його заява на фінансові ринки, американський президент відповів: «Мене це все взагалі не хвилює».