Трамп розірвав ядерну угоду з Іраном, тому що її уклав Обама

Колишній британський посол у США Кім Даррок вважає вихід президента Дональдом Трампом США з іранської ядерної угоди актом "дипломатичного вандалізму" проти свого попередника Барака Обами. Це стало відомо через витік його конфіденційної кореспонденції. Про це повідомляє британська газета Daily Mail з посиланням на дипломатичний звіт Даррока.

«Адміністрацію підбурюють до акту дипломатичного вандалізму, вочевидь, з ідеологічних та особистих мотивів, тому що це була угода Обами», – писав Даррок у дипломатичному повідомленні в травні 2018 року. Це повідомлення входило до другої частини документів, оприлюднених британським виданням Daily Mail 14 липня.

Минулого тижня газета опублікувала дипломатичні звіти Даррока, в яких дипломат назвав американського лідера "невмілим", "невпевненим" і "некомпетентним", а його адміністрацію "особливо дисфункціональною".

Влада Великої Британії заявляє, що не має доказів того, що витік став результатом зламу і може бути пов’язаний із кимось із політиків чи державних службовців у Лондоні.

Публікація викликала гостру реакцію з боку президента Трампа. Президент заявив, що «більше не матиме справу» з британським послом. У середу Даррок пішов у відставку.