У Білорусі українців випустили з СІЗО: Рєуцький та Васильєв уже на території посольства України

Українських громадян Костянтина Рєуцького, Євгена Васильєва та Оксану Альошину звільнили з СІЗО в Білорусі. Рєуцький та Васильєв уже перебувають на території посольства України. Про це ппередає Громадське.

Про Рєуцького та Васильєва підтвердили білоруські правозахисники, а про Альошину — в консульстві України в Мінську.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також повідомив, що Рєуцький та Васильєв уже під захистом українських дипломатів у посольстві України в Білорусі. Проте згодом видалив твіт.

Наразі невідомо, коли та як вони повернуться в Україну.

Президент Володимир Зеленський також підтвердив у Facebook, що Васильєв, Рєуцький та Альошина зараз у безпеці. Наразі ведуться перемовини для звільнення ще одного українця — Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі Бреста. 

Костянтин Рєуцький також з'явився на відео видання Tut.by, де Рєуцький коментує своє затримання. Тоді він розповів, що вночі його змусили підписати протокол, написаний правоохоронцями

«Нікому не дали протоколи прочитати, підписати змушували. Тих, хто не хотів підписувати, били», — сказав українець.

На питання, чи запам'ятав він прокурорів та суддів, відповів, що ні.

Нагадаємо, 12 серпня білоруські силовики затримали в Мінську двох громадян України Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали для Громадського. 

Вранці 13 серпня у МЗС повідомили про затримання ще однієї українки — Оксани Альошиної. А пізніше пресслужба МЗС заявила про затримання ще одного українця в Бресті. Його затримали ще 11 серпня за участь в акції протесту, а потім помістили в місцеве СІЗО.