У Червоному морі єменські хусити захопили ізраїльський корабель Galaxy Leader

Сьогодні, 19 листопада, єменські хусити захопили вантажне судно Galaxy Leader, на борту якого перебували 25 членів екіпажу, серед яких і українці. Раніше хусити заявляли, що нападатимуть на судна під ізраїльським прапором.

Про це повідомили у канцелярії прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.

Там заявили, що насправді викрадений корабель належить британській компанії, а експлуатує її японська фірма. На борту не було громадян Ізраїлю, кажуть у канцелярії. Серед 25 членів екіпажу були представники різних національностей, зокрема українці, болгари, філіппінці та мексиканці.

В Ізраїлі засудили атаку на судно, звинувативши Іран, «під керівництвом» якого діяли хусити.

«Це ще один акт іранського тероризму, який є кроком уперед в агресії Ірану проти громадян вільного світу, що має міжнародні наслідки щодо безпеки глобальних судноплавних шляхів», — сказали там.

Раніше речник Збройних сил Ємену Ях'я Сарей заявив, що всі кораблі, які належать ізраїльським компаніям, експлуатуються ними або носять ізраїльський прапор, можуть стати ціллю для Ємену.

Доповнено о 18:29. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив у Facebook, що відомство перевіряє наявність українців на борту захопленого в Червоному морі судна.

Він додав, що МЗС уже доручило причетним українським посольствам перевірити інформацію про захоплення судна, а також звернутися до компанії-власника задля з'ясування точного складу екіпажу судна й інших деталей.

«Тримаємо цю ситуацію на особливому контролі», — сказав Николенко.