У Дубаї до Всесвітньої виставки ЕКСПО 2020 зводять інноваційне місто за 40 млрд доларів

До всесвітньої виставки ЕКСПО, яка пройде в Дубаї в 2020 році, зводять інноваційне місто: 5G, сонячні батареї, електрокари та інші круті технології.

Місто майбутнього Дистрикт 2020

Місто назвали на фантастичний манер - Дистрикт 2020 року, нібито начиталися «Голодних ігор». Насправді все набагато простіше, в Дубаї Дистрикт називають нові райони, додаючи пояснення, наприклад є Дизайн Дистрикт, а тепер є і окреме місто в честь майбутньої виставки, на яку вказує число 2020. На проєкт міста, зведення будівель, нові дороги, розв'язки, метро і на добудову аеропорту влади ОАЕ витратили понад $40 млрд.

Дистрикт 2020 розгорнеться між Дубаєм і Абу-Дабі, недалеко від найбільшого порту в світі Порт Джебель Алі. Влада спеціально вибрали територію між двома мегаполісами: це спрощує доставку будматеріалів, плюс відвідувачі виставки і жителі міста можуть без труднощів доїхати до одного з міст.

Проєкт міста розробили американські дизайнери Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. Вони створювали хмарочос Бурдж-Халіфа, Trump International Hotel and Tower в Чикаго і інші висотки по всьому світу. Також в розробці брало участь британське бюро Foster and Partners, проєктувати пішохідний міст Міленіум в Лондоні.

У 2020 році місто має вмістити 18 млн відвідувачів ЕКСПО, які здійснять приблизно 25 млн візитів на виставку. Щоб показати досягнення, в емірат приїдуть представники 200 з гаком країн. А потім цього простору судилося стати самостійним містом.

В Об'єднаних Арабських Еміратах влітку і восени шалено жарко. У Дубаї вдень не зустрінеш людей, які гуляють по вузьких тротуарах мегаполісу. У Дистрикті 2020 хочуть виправити цю ситуацію. Архітектори спроєктували вулиці так, що будинки знаходяться близько один до одного. Температура між ними буде нижче, ніж поза містом.

Територією їздитимуть гольф-кари, доставляючи людей від одного місця до іншого. Вони безшумні і компактні, тим і сподобалися. Крім того, гольф-кари вже використовують в аеропорту Дубай, що теж вплинуло на вибір виду транспорту.

Також архітектори замовлять 20 000 рослин і розсадять їх по всій території. Дерева, чагарники, квіти ... Так пустеля разом з бетоном повинна перетворитися в більш-менш живий простір для роботи і життя.

Технології в Дистрикт 2020

Красиві світяться будівлі - одна справа, але чи будуть в місті проривні технології? Адже виставка ЕКСПО-2020 концептуально якраз про це.

Інноваційний місто не було б таким без сонячних батарей. Адже країна дуже спекотна, тут 355 днів в році світить сонце. Панелі встановлять на виставкових павільйонах і частково на парковках. Навіть така кількість батарей не зможе забезпечити виставку і місто енергією на 100%. Тому організатори придивляються до інших технологій, які дозволяють зберігати ресурси.

Всі міські будівлі - офіси, житло, виставкові павільйони - теж можна назвати технологією. Вони будуються відповідно до стандарту LEED Gold. Це керівництво з енергоефективного та екологічного проєктування, придумане в США на хвилі любові до природи. Сертифікація LEED Gold означає, що місто (незважаючи на пустелю навколо) «зелене»: його жителі хворіють рідше жителів звичайних міст, кругом - місця для збору і сортування сміття, за якістю повітря постійно стежать, а енергоспоживання мінімізують.

«У спорудженні майданчика ми виходимо з моделі "розумного міста", де комфорт життя і роботи варто в пріоритеті», - пояснюють організатори ЕКСПО. З цієї причини зараз в місті монтують інфраструктуру для забезпечення високошвидкісної, безпечної і стабільної мобільного зв'язку з використанням технології 5G.

Джерело: BuildingTECH