У Китаї відкриють один з найбільших аеропортів у світі

У Китаї збираються відкрити новий гігантський аеропорт на околиці Пекіна. Аеропорт «Пекін-Даксін» прийме перший комерційний рейс 20 вересня. Про це повідомляє CNN.

Площа чотирьох його злітних смуг та терміналу дорівнює розмірам 97 футбольних полів (1 мільйон квадратних метрів).

Своєю первісною метою аеропорт задекларував до 2025 року вийти на показник у 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів, перевезених щороку. Надалі очікується, що аеропорт матиме сім злітних смуг та забезпечуватиме перевезення щонайменше 100 мільйонів пасажирів і чотири мільйони тонн вантажів.

Аеропорт «Даксін» спроєктували архітектор Заха Хадід та її китайські колеги. Кошторис проєкту складав 11,5 мільярда доларів. Спорудження почалося у 2014 році. У будівельних роботах брало участь понад 40 тисяч робітників.

За його форму китайські ЗМІ охрестили аеропорт «морською зіркою»: п’ять залів очікування з’єднанні в центрі з головною залою. Це зроблено з метою зменшити відстань, яку мають проходити пасажири. Адміністрація аеропорту пообіцяла, що відстань між зонами контролю та найвіддаленішими терміналами буде не більше 600 метрів (8 хвилин ходьби).

«Пекін-Даксін» стане другим летовищем після столичного аеропорту Пекіна, який перебуває на межі своїх потужностей.