У Німеччині почали процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2»

У Німеччині розпочався процес сертифікації російського газогону «Північний потік-2», необхідний для його запуску. Відповідну заявку компанія-оператор газогону Nord Stream 2 AG подала у червні.

Про це повідомляє DW із посиланням на Федеральне агентство з мереж Німеччини Bundesnetzagentur (BNetzA).

Наразі BNetzA має чотири місяці (з 8 вересня) для прийняття проєкту рішення щодо сертифікації газогону. Зокрема, агентство має переконатися, що «Північний потік-2» не порушує Газову директиву ЄС.

Після завершення сертифікації проєкт рішення передадуть до Європейської комісії (ЄК). Та, зі свого боку, витратить ще 2-4 місяці для ухвалення рішення. Зазвичай вердикт мають надати протягом двох місяців, але за певних умов ЄК може продовжувати цей термін.

Уже після цього BNetzA має врахувати позицію ЄК щодо газогону.

Як раніше повідомлялося, для того, щоб почати постачання газу «Північним потоком-2», компанія-оператор має отримати сертифікацію, а також провести анбандлінг.

За правилами, компанія, що працює на внутрішньоєвропейському газовому ринку, не може одночасно добувати, постачати і транспортувати газ. Це саме стосується й оператора «Північного потоку-2», оскільки з 2019 року ці правила поширили й на газогони з третіх країн.