У Росії омбудсменка віднесла до «групи ризику» дітей, які слухають Nirvana та фарбують волосся

Уповноважена з прав дитини у Саратовській області Росії Тетяна Загородняя розповіла, за якими критеріями у регіоні визначають підлітків з «групи ризику» — зокрема це діти, що слухають Nirvana, дивляться аніме та фарбують волосся. Про це Загородняя заявила на зустрічі з депутатами Комуністичної партії РФ, повідомляють місцеві видання «СарБК» и «Версия Саратов».

Частина доповіді омбудсменки присвячена «захисту дітей від інформації, яка завдає шкоду їхньому здоров’ю та розвитку».

Так, за словами Загородньої, моніторинг соцмереж виявив, що серед підлітків переважають «депресивні, депресивно-близькосуїцидальні, депресивно-агресивні та близькокримінальні настрої різного спрямування».

Зазначається, що до «групи ризику» віднесли підлітків, які слухають Velial Squad, «Каспийский груз», цікавляться гуртом Nirvana та її лідером Куртом Кобейном. Інтерес до Nirvana та Кобейна омбудсменка назвала «ознакою депресивно-суїцидальних настроїв, вже значно виражених».

Захоплення аніме, «особливо кровавим і таким, що має гомосексуальний підтекст», може сприяти зростанню асоціальних схильностей, вважає Загородняя. Також до цього «за певних обставин» може призвести геймерство.

«Додатковим фактором ризику» є фарбування волосся у «нетрадиційні кольори» — блакитний, рожевий та фіолетовий.