У Сенаті США відхилили законопроєкт про нові санкції проти «Північного потоку-2»

В Сенаті США відхилили законопроєкт про нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2», ініціатором якого був сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз. 

Про це повідомляє Reuters.

Так, законопроєкт «Про захист енергетичної безпеки Європи» не набрав необхідної кількості голосів. Потрібна була підтримка щонайменше 60 зі 100 сенаторів. Але свої голоси «за» віддали 55 сенаторів, «проти» - 43.

Тед Круз перед голосуванням наголосив, що якщо документ не ухвалять, «Україна ризикує взагалі зникнути з карти».

Як зазначається, документ передбачав запровадження санкцій щодо організацій, відповідальних за проєктування, будівництво та експлуатацію газопроводу, а також щодо низки їхніх працівників протягом 15 днів після його ухвалення.

Водночас сенаторка-демократка Жанна Шахін, яка проголосувала проти, вважає, що законопроєкт міг «вбити клин» між США та союзниками в Європі, зокрема Німеччиною.

Раніше у Держдепартаменті США заявили, що хоч і виступають проти «Північного потоку-2», але вважають, що пропозиція Круза ввести санкції зараз послабила б єдність Сполучених Штатів та Європи й не стала б фактором стримування Росії у політиці щодо України.

Нагадаємо, 10 січня американські законодавці від Республіканської партії анонсували законопроєкт про протидію агресії Росії, за яким Україні хочуть надати більше озброєння, а також статус країни «НАТО-плюс».