У Швейцарії завершились перемовини між США і Росією щодо «гарантій безпеки»

У Женеві завершились перемовини між делегаціями США і Росії щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу. Розмова між сторонами тривала 7,5 години.

Про це у Twitter повідомила журналістка CNN Дженіфер Ханслер.

«Переговори між офіційними особами США та Росії в Женеві завершилися о 16:32 за місцевим часом, повідомляє речник Держдепартаменту. Вони тривали приблизно 7,5 годин, не враховуючи перерви на обід», - написала вона.

Росію на перемовинах представляв заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков, а делегацію США очолювала заступниця державного секретаря Венді Шерман.

Як пише ТАСС, Рябков заявив, що розмова із США "була складна, довга, дуже професійна, глибока, конкретна, без спроб щось прикрасити, обійти гострі кути". За його словами, у російської сторони склалося враження, що Сполучені Штати "серйозно підійшли до пропозицій Росії".

Крім того, Рябков підкреслив, що під час переговорів виклав позицію Росії щодо того, чому НАТО не може розширюватися на Схід, а також пояснив США, що Москва не має намірів нападати на Україну, а підготовка військ РФ проходить у нібито межах території РФ.

Нагадаємо, у грудні 2021 року на тлі стягнення російських військ до українських кордонів Міністерство закордонних справ РФ опублікувало свій проєкт документів про «гарантії безпеки» з боку США та НАТО, де закликало їх не розширювати Альянс на Схід і не включати до нього держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.

Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.