У США пропонують призначити винагороду тому, хто першим побудує базу на Місяці

Колишній конгресмен США і спікер Палати представників США Н'ют Гінгріч пропонує призначити 2 мільярди доларів винагороди тому, хто першим побудує базу на Місяці. План Гінгріча підтримали і інші впливові діячі, які скептично ставляться до спроможностей американського космічного агентства NASA, повідомляє Голос Америки.

"Вартість винагороди набагато менше, ніж 50 мільярдів доларів, які, за оцінками, знадобляться NASA для освоєння Місяця з залученням великих авіабудівельників США, включаючи компанії Boeing та Lockheed Martin", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прибічники цього плану намагаються переконати президента США Дональда Трампа, що саме цей план дозволить виконати поставлену президентом мету створення постійної присутності на Місяці до 2024 року.

Творці плану сподіваються, що приватні компанії, такі як SpaceX Ілона Маска, Blue Origin Джеффа Безоса, а також Boeing та Lockheed Martin будуть змагатись за винагороду.

"Чудова ідея", - відреагував на повідомлення про план Ілон Маск.

Грошовий приз можуть поділити: 1 мільярд для компанії, яка першою створить "простору, зручну базу для людей" на Місяці та мільярд - компанії, яка зможе успішно підтримувати базу.