У США запевнили про підтримку Литви у межах НАТО після погроз рф

У США заявили про підтримку Литви та 5-ї статті НАТО, за якою напад на одну з країн-членів Альянсу вважатиметься нападом на всіх.

Про це повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс під час брифінгу після погроз росії через рішення Литви заборонити транзит своєю територією санкційних товарів між Калінінградською областю та рештою території рф.

Так, Прайс наголосив, що Сполучені Штати твердо стоять щодо своїх зобов'язань в Альянсі.

«Наше зобов'язання щодо НАТО, зокрема наше зобов'язання щодо 5-ї статті НАТО — умова, що напад на одного [члена НАТО] буде нападом на всіх — ці зобов’язання з боку Сполучених Штатів є залізними [...] Ми підтримуємо наших союзників по НАТО і підтримуємо Литву», — сказав він.

Він додав, що США дали чітко це зрозуміти не тільки своєю риторикою, але й посиленням східного флангу Альянсу, «особливо у тих країнах, які протягом багатьох років були на передовій лінії російських загроз».

Речник Держдепу додав, що Сполучені Штати «вітають безпрецедентні економічні заходи», вжиті Литвою та іншими державами проти росії через вторгнення в Україну.

На запитання про заяви представників росії, Прайс зазначив: «Ми не збираємося спекулювати щодо російського брязкання зброєю та погроз і навіть не хочемо давати цьому додатковий ефірний час».