У столиці Бельгії завершились перемовини між НАТО та Росією

У Брюсселі (столиці Бельгії) завершилися перемовини між 30 членами НАТО та Росією щодо ситуації з Україною. Розмова між сторонами тривала 4 години.

Про це генсек Єнс Столтенберг заявив на пресконференції після зустрічі, передає The New York Times.

Зустріч у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі стала другими перемовинами з Росією упродовж тижня.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбулися перемовини між делегаціями США і Росії щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу. Тоді розмова тривала понад 7 годин.

Російську делегацію очолював заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко, який був постійним представником Росії при НАТО (2012-2018). Від НАТО ж були представники 30 країн, що входять до Альянсу.

За словами Столтенберга, «була нелегка дискусія», але саме тому «зустріч була такою важливою».

Генсек зазначив, що НАТО та Росія здійснили «серйозний і прямий обмін інформацією» щодо ситуації з Україною та її наслідків для європейської безпеки.

Також Столтенберг сказав, що союзники по НАТО закликали Росію до деескалації ситуації на кордоні з Україною, де РФ продовжує нарощувати війська, зокрема переміщує авіацію.

Крім того, у НАТО підтвердили важливість діалогу, але запевняють, що іти на компроміс вимогам Росії не будуть.

Зазначається, що в Альянсі не обіцяли не розширюватись на Схід, оскільки «кожна країна повинна самостійно вибирати свій шлях безпеки». У НАТО неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з Альянсом і не має права голосу в цьому питанні.

«Наші розбіжності буде нелегко подолати», — заявив Столтенберг.

Він додав, що у НАТО готові до подальшого діалогу з Росією, оскільки потрібно «говорити конкретніше про конкретні питання».

Також, за словами Столтенберга, союзники готові відкрити офіси НАТО в Москві та представництво Росії у Брюсселі. Російська делегація наразі не робила заяву про підсумки перемовин.

Як відомо, 13 січня у столиці Австрії (Відні) відбудеться засідання Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). На засіданні будуть також присутні представники України.