Угорщина підписала довгостроковий контракт з Росією на постачання газу в обхід України

Угорщина 27 вересня підписала у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським «Газпромом» на постачання газу в обхід України. У Міністерстві закордонних справ у відповідь вирішили перенести зустріч з угорцями та звернутися до Європейської комісії.

Про це повідомили у пресслужбі МЗС.

У відомстві таке рішення Угорщини назвали «виключно політичним» та «економічно необґрунтованим».

Зокрема, у МЗС вказують, що Угорщині вигідніше отримувати газ транзитом через газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.

Натомість рішення країни у міністерстві назвали ухваленим «на догоду Кремлю та на шкоду національним інтересам України».

«З сумом відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль та енергії особисто міністрами закордонних справ України і Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сійярто», ㅡ наголосили у МЗС.

Крім того, у міністерстві вирішили перенести засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті за співголовування глав МЗС двох країн.

Також українська сторона звернеться до Європейської комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.