Україна закрила пункт пропуску на кордоні з Білоруссю через натовп хасидів і звинуватила Мінськ у провокаціях

В Офісі президента Володимира Зеленського відреагували на ситуацію на білорусько-українському кордоні, де застрягли близько тисячі паломників-хасидів, які хочуть потрапити до Умані всупереч забороні на в’їзд. У цей час Кабмін закрив пункт пропуску на кордоні з Білоруссю. Про це повідомляють у пресслужбах глави деражави та МВС України.

Так на засіданні уряду 16 вересня вирішили закрити пункт пропуску «Нові Яриловичі» на Чернігівщині.

«Наразі там перебувають паломники-хасиди, які не полишають спроб потрапити в Україну. Люди забезпечені продуктами харчування та медикаментами», — додали в МВС.

Офіс президента закликав Мінськ не створювати додаткову напругу на кордоні і не поширювати «неправдиві обнадійливі заяви для паломників», через які вони можуть думати, що їх таки пропустять до України.

В ОП також наголосили, що влада Білорусі деякими «непродуманими заявами умисно чи неумисно підігрівала чутки» про те, що нібито з території Білорусі хасидам вдасться проїхати до України.

«Змушені також констатувати, що особиста образа певних осіб у де-факто діючій білоруській владі поширюється сьогодні, на превеликий жаль, і на площину міждержавних відносин», — йдеться у повідомленні.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив домовитися з владою України, щоби остання дала дозвіл на проїзд паломників-хасидів, які застрягли на білорусько-українському кордоні. Там додали, що якщо Україна надасть «зелений коридор» паломникам, Білорусь готова організувати транспорт, аби відвезти хасидів до їхніх святинь.

Нагадаємо, в умовах заборони в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня сотні хасидів вирішили випробувати долю і спробувати таки проїхати до України через Білорусь на святкування іудейського Нового року Рош га-Шана. У підсумку до Білорусі вони потрапили, але на кордоні з Україною їх не пропускають. Зазначається, що 15 вересня близько тисячі хасидів застрягли на кордоні Білорусі та України.

Крім того Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю попросило українську владу, аби хасидів, які скупчилися на українсько-білоруському кордоні, пропустили до України.