Уряд Нідерландів подав у відставку через скандал із соціальними виплатами на дітей

У п'ятницю, 15 січня, уряд Нідерландів пішов у відставку через скандал навколо фінансової допомоги на дітей. 

Про це повідомив нідерландський телеканал NOS.

Як зазначається, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив, що подав прохання про відставку королю країни Віллему-Олександру.

Уряд пішов у відставку за два місяці до парламентських виборів, які мають відбутися 17 березня. Міністри продовжать виконувати повноваження, однак не зможуть ухвалювати рішення, які парламент вважатиме суперечливими. Рютте очолював три коаліційні уряди з 2010 року.

Рютте, який обіймав посаду прем'єра з 2010 року, назвав ситуацію «ганебною».

Так, скандал вибухнув після того, як стало відомо, що декілька років нідерландська влада помилково обвинувачувала тисячі сімей у шахрайстві з виплатами на дітей та, вимагаючи відшкодування, спричинила фінансові труднощі в багатьох родинах.

У грудні минулого року парламентський слідчий комітет дійшов висновку, що податкові органи країни безпідставно звинуватили понад 20 тисяч людей у шахрайстві з дитячими виплатами у період з 2013-го по 2019 рік. Багато з постраждалих повинні були повернути десятки тисяч євро. В деяких випадках це стало причиною безробіття, банкрутств чи розлучень.

Звіт депутатів про ці безпідставні звинувачення під назвою «Безпрецедентна несправедливість» був опублікований минулого місяця після розслідування. У ньому йдеться про порушення «основоположних принципів верховенства права» податковою.

Зазначається, що у шахрайстві сім'ї звинуватили без лихого умислу, через адміністративну помилку.

Крім того, у звіті повідомляється, що міністри, депутати, державні службовці та судді відповідальні за це. Також рекомендується надалі всім чиновникам «ставити собі питання, як запобігти повторенню подібного».

Уряд вже пообіцяв відшкодування постраждалим в обсязі 30 тисяч євро на родину.