В Гонконзі тисячі вчителів вийшли на масштабну акцію протесту

У суботу, 17 серпня в Гонконзі тисячі вчителів вийшли на акцію протесту до резиденції глави адміністрації автономії Керрі Лам. Про це повідомляє агентство Reuters.

Вчителі несли плакати з написами: "Захистимо майбутнє покоління". До металевої огорожі навколо резиденції мітингувальники прив'язали білі стрічки. Тим самим вони хотіли продемонструвати свою підтримку вимог учасників попередніх акцій протесту, серед яких було багато старшокласників і студентів.

Мітингувальники наполягають на тому, щоб керівництво Гонконгу припинило насильство поліції під час розгону демонстрацій.

За оцінками організаторів мітингу вчителів, в ньому взяли участь близько 22 тисяч чоловік. Правоохоронці ж оцінюють чисельність акції в 8300 осіб.

Відзначається, що паралельно з мітингом вчителів проходила проурядова демонстрація. Її учасники висловлювали підтримку діям поліції. Багато з них тримали прапори КНР.

Організатори стверджують, що в акції на підтримку правоохоронних органів взяли участь 476 тисяч осіб. Поліція оцінює чисельність учасників в 108 тисяч. Як зазначає Reuters, підтвердити цю інформацію не вдалося.

Варто відзначити, що в Гонконзі вже кілька місяців тривають масові протести проти закону про екстрадицію на територію материкового Китаю. Правоохоронці неодноразово розганяли демонстрантів, застосовуючи силу. У разі прийняття спірного документа Гонконг зміг би видавати на територію материкового Китаю підозрюваних в скоєнні злочинів. Опозиція побоюється, що під загрозою екстрадиції виявляться дисиденти.

У відповідь на масові протести глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам заявила, що закон про екстрадицію більше не буде виноситися на обговорення і, таким чином, буде автоматично знято з порядку денного. Однак протестувальників не задовольняє ця обіцянка, вони продовжують вимагати, щоб закон був офіційно відхилений, а сама Лам пішла у відставку.

Останнім часом демонстранти також виступають проти насильства поліції.