В українців на круїзному лайнері біля Японії коронавірусу немає - МОЗ

Громадян України серед вказаних 10-ти підтверджених випадків інфікування китайським коронавірусом на лайнері в Японії немає. Про це повідомили в МОЗ України.

Національний координатор з Міжнародних медико-санітарних правил в Японії (ММСП) повідомив, що на борту круїзного лайнера, на якому було зафіксовано спалах  нового коронавірусу, перебувають 25 громадян України. Лайнер здійснює рейс без заходу у порти України.

Раніше влада Гонконгу повідомила про випадок захворювання у пасажира, який був на борту лайнера з 20 січня. 25 січня пасажиру  діагностовано 2019-nCoV після висадки у Гонконзі. 

З 4 лютого Міністерство охорони здоров’я Японії поставило судно на карантин та проводить дослідження для пасажирів та членів екіпажу, які контактували з підтвердженим випадком та мають лихоманку або респіраторні симптоми.

Було відібрано зразки у 237 пасажирів і членів екіпажу та проводиться їх дослідження. Наразі отримано результати тестування для 31 зразку, 10 з яких виявились позитивними на 2019-nCoV.

За інформацією контактної особи ММСП Японії громадян України серед вказаних 10-ти підтверджених випадків немає. 

Міністерство охорони здоров’я Японії переводить пацієнтів із підтвердженою інфекцією нового коронавірусу до діагностичних лікарень в Японії та здійснює протиепідемічні заходи на судні. Інші пасажири і члени екіпажу, у тому числі ті, хто очікує результатів, повинні залишатися на судні щонайменше 14 днів.