Великобританія дала згоду на використання вакцини проти COVID-19 компаній Pfizer і BioNTech

Велика Британія схвалила вакцину від коронавірусу фармкомпаній Pfizer і BioNTech для широкого використання. Це перша країна у світі, хто прийняв таке рішення.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я Сполученого Королівства.

Як зазначається, Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення визнало вакцину безпечною. Вакцинувати людей з пріоритетних груп можуть почати вже найближчими днями.

У відомстві зазначили, що після аналізу даних клінічних випробувань вакцини експерти Агентства прийшли до висновку, що препарат відповідає суворим стандартам безпеки, якості та ефективності.

«Об'єднаний комітет з вакцинації та імунізації незабаром опублікує фінальні рекомендації пріоритетним групам для отримання вакцини, зокрема жителям будинків людей літнього віку, медичним працівникам, людям похилого віку та вразливим категоріям населення», — зазначили у міністерстві.

Там підкреслили, що вакцина стане доступною у Великій Британії вже з наступного тижня.

Глава компанії Pfizer Альберт Бурла своєю чергою заявив, що схвалення використання вакцини Великою Британією є «історичним моментом» у боротьбі з пандемією COVID-19.

Нагадаємо, американська компанія Pfizer та німецька фірма BioNTech завершили третій клінічний етап випробування кандидата у вакцини проти COVID-19. Аналіз даних показує, що ефективність потенційної вакцини становить 95%.

1 грудня Pfizer та BioNTec запросили дозвіл у Європейського агентства з лікарських засобів для використання своєї потенційної вакцини проти коронавірусу в Європі.