Владна партія Грузії перемагає у другому турі парламентських виборів на всіх округах

21 листопада в Грузії пойшов другий тур парламентських виборів. За попередніми данними, правляча партія Грузії «Грузинська мрія» перемагає на всіх 17 мажоритарних округах.

Про це повідомляє JAM-News.

Як зазначається, вибори були безальтернативними, оскільки всі мажоритарні кандидати від опозиції зняли свої кандидатури на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів, що пройшли 31 жовтня.

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, явка по країні в другому турі парламентських виборів становила 26,29%. Це означає, що участь у них узяли 562 664 виборця.

Раніше ЦВК заявляла, що вибори вважатимуться такими, що відбулися, за будь-якої явки.

Спостерігачі на виборах — Асоціація молодих правників та організація «Справедливі вибори» — заявили про низку порушень, зокрема про порушення таємниці голосування, перешкоджання роботі спостерігачів та поодинокі випадки підкупу виборців і повторного голосування.

ЦВК Грузії пізніше заявила про ймовірне «зовнішнє втручання» в програмне забезпечення, яке здійснює автоматичний підрахунок голосів на сайті відомства. Відомство стверджує, що втручання могло призвести до витоку даних.

Парламентські вибори в Грузії вперше в цьому році пройшли за новою системою - 120/30. За пропорційної (партійної) системи були обрані 120 депутатів, за мажоритарною - 30.

Раніше всі опозиційні партії відмовилися від участі в другому турі і закликали своїх прихильників до повного ігнорування голосування. Вони заявили, що не визнають легітимність першого туру виборів.

Нагадаємо, 31 жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори, під час яких більшість голосів отримала правляча партія «Грузинська мрія». Після цього опозиційні сили заявили про фальсифікації і на знак протесту відмовилися від мандатів у парламенті.