ВООЗ хоче проаналізувати дані про препарат, який Путін називає вакциною проти COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) чекає можливості проаналізувати інформацію про випробування препарату, який Росія називає вакциною проти COVID-19. Так ВООЗ прокоментувала заяву Володимира Путіна про реєстрацію в Росії першого препарату від COVID-19, пише «РБК».

В організації нагадали, що дослідження вакцини має бути проведене відповідно до встановлених процедур на кожному етапі розробки, щоб гарантувати безпеку і ефективність препаратів, які надійдуть у виробництво.

Нагадаємо, 11 серпня в Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Супутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Володимир Путін заявив, що ця вакцина вона «працює досить ефективно, формує стійкий імунітет і пройшла всі необхідні перевірки». Він навіть додав, що одна з його дочок вже зробила щеплення.

Міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко стверджує, що вакцина «показала високу ефективність і безпеку». «У всіх добровольців виробилися високі титри антитіл COVID-19. При цьому ні у кого з них не зазначено серйозних ускладнень імунізації», — казав Мурашко.

За словами глави МОЗ РФ, розробники вже отримали патент на винахід. Виробництво вакцини планують здійснювати на двох майданчиках — центру ім. Гамалії й компанії «Біннофарм». Влада РФ розраховує, що в цивільний оборот препарат надійде вже з 1 січня 2021 року.

Видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, в якому розробили «Супутник V», і з’ясувало, що у 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічних ефекти, частина з яких спостерігається досі. 

У документах також вказано, що побічні явища у вакцинованих трапляються «часто або дуже часто»

Також незрозуміло, наскільки тривалим може бути імунітет до коронавірусу. 

«Захисний титр невідомий. Тривалість захисту невідома. Клінічні дослідження з вивчення епідеміологічної ефективності не проводилися », — йдеться в документах Центру Гамалії.

У звіті вказано, що на 42 день після вакцинації в організмі добровольців зафіксували показник антитіл до вірусу із середнім титром 49,3. Таке значення навіть нижче, ніж середній рівень антитіл, а з часом воно знижується ще більше.

У Вашингтоні, в свою чергу, звернули увагу, що російська вакцина пройшла ще не все фази випробувань. За словами радниці президента США Келліенн Конвей, в Штатах є шість варіантів вакцини на третій стадії розробки, але росіяни, судячи з усього, «ще не дійшли до цього».