ЄС остаточно схвалив шостий пакет санкцій проти рф

Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії через її вторгнення в Україну. Він передбачає скорочення імпорту російської нафти та заборону мовлення деяких російських медіа.

Про це йдеться на офіційному порталі ЄС.

Так, ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.

Крім того, ЄС від'єднує від системи SWIFT «Білінвестбанк», а також три російські банки: «Сбербанк», Московський кредитний банк і російський сільськогосподарський банк.

Також ЄС зупиняє мовлення на території Євросоюзу ще трьох російських державних телеканалів: «россия ртр/ртр планета», «россия 24»/«россия 24» та «Міжнародний телецентр» (TV Centre International). Ці структури займаються пропагандою на користь росії.

Зазначається, що співробітники цих медіа все ще зможуть проводити дослідження та інтерв'ю на території ЄС.

Ще ЄС розширив список людей та організацій із росії та Білорусі, до яких заборонено доставляти товари й технології подвійного використання, тобто таких, що потенційно можуть бути використанні в оборонному секторі.

Також розширили перелік товарів і технологій, які забороняється експортувати до росії. Зокрема це стосується 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Крім того, забороняється надавати консультаційні послуги російським операторам.

Як зазначається, ЄС ввів санкції проти представників силового і військового апарату, пов’язаних із різаниною в Бучі та вбивствами у Маріуполі, підприємств промислового та технологічного сектору, пов'язаних із російською агресією, олігархів, суб'єктів російської пропаганди та членів їхніх сімей.

ЗМІ повідомляли, що посли країн ЄС таки вирішили виключити з шостого пакета санкцій голову російської православної церкви патріарха кирила. Напередодні Bloomberg писав, що це рішення лобіювала Угорщина. На офіційному сайті ЄС про кирила не згадується.

За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.