«Я вам - не Черновецький!»: Кличко про обшуки в КМДА

Влада Києва вимагає від правоохоронних органів звіту про статус справ, щодо яких Київська міська державна адміністрація (КМДА) передавала документи за результатами аудитів.

Про це повідомив міський голова столиці Віталій Кличко у відеозверненні у Facebook.

Так, мер зазначив, що з 2015-го року Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА здійснив 385 перевірок і передав правоохоронцям матеріали за 316 об’єктами аудиту.

«І з тієї інформації, що маємо ми, на сьогодні за цими матеріалами зареєстровані 168 кримінальних проваджень або матеріали долучені до справ, порушених раніше. За всіма кримінальними провадженнями правоохоронці підготували 52 повідомлення про підозру. За 27 – передали обвинувальні акти до суду. Але питання: яка ситуація з іншими справами? Бо сьогодні перевірки і обшуки здійснюють переважно за тими матеріалами, що передали ми самі! Про ті порушення, що виявили ми самі! Так чим займалися правоохоронні органи? Чи тільки раптом дійшли руки, бо прийшла весна? По деяких справах місто передало матеріали ще 2 роки тому. Наприклад, по Департаменту соцполітики. А деякі комунальні підприємства і структурні підрозділи вже надавали документи на вимогу правоохоронців. Зараз ті прийшли шукати знову! Тепер беруть копії тих документів, які є у правоохоронних органах», – наголосив Кличко.

Він зауважив, що події, які розгортаються навколо міської влади останніми тижнями, виглядають заангажованою акцією.

«Це все виглядає заангажовано, як акція, підготовлена похапцем! Аби підняти галас і облити брудом столичну владу та мене особисто. Скажу одне: ви зараз провертаєте ту ж схему, що робив Янукович із Черновецьким. Бо "креативні" юристи цієї спецоперації – ті ж самі. Але ж врахуйте: я вам – не Черновецький! А от ви – таки наступники Януковича! Пам’ятаєте, де він зараз?!» – заявив мер Києва.

Нагадаємо, 12 травня Київська міська прокуратура  та Головне управління Державної фіскальної служби провели обшуки в приміщеннях Київської міської державної адміністрації (КМДА), а також в офісі приватного підприємства та за місцем проживання його директора, в межах справ про фінансові махінації та ухилення від сплати податків.

Після обшуків правоохоронці повідомили про підозри трьом чинним та чотирьом колишнім високопосадовцям КМДА за фактом заволодіння бюджетними коштами в сумі 13,5 млн гривень.

Кличко заявив, що масові обшуки у комунальних підприємствах столиці та їхніх керівників є тиском на місцеву владу.