Ми - незалежна від ПЦУ церква, тому їхні постанови та покарання нас не стосуються, - Філарет

Почесний патріарх ПЦУ Філарет вкотре заявив про те, що УПЦ Київського патріархату продовжує існувати, тому рішення Православної церкви України його не стосуються. Про це Філарет заявив під час брифінгу 25 червня, передає Громадський.

За його словами, УПЦ КП - церква, незалежна як від Москви, так і Константинополя, на відміну від ПЦУ, яка підпорядковується Вселенському патріархату.

Філарет також наголосив, що УПЦ КП залишається зареєстрованим у державних органах і є юридичною особою, тому все майно і надалі належить цій церкві. Будь-які посягання ПЦУ на ці храми є рейдерським захопленням, вважає почесний патріарх.

Разом з тим, подавати до суду на Православну церкву України Філарет не збирається, оскільки не довіряє судам. Він додав, що очікує на підтримку громадськості.

24 червня ПЦУ провела синод, на якому церква підпорядкувала собі всі монастирі УПЦ Київського патріархату. Члени синоду вирішили, що Філарет втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, проте залишили його у складі єпископату. Також синод ПЦУ відсторонив двох священників, які підтримали Філарета.