Національний банк України випустив пам'ятну монету на честь надання Томосу ПЦУ

Національний банк України випустив пам'ятну монету номіналом 50 гривень, присвячену наданню Томосу про автокефалію Православної церкви України. Про це УНН повідомили у пресслужбі НБУ.

Пам'ятна монета номіналом 50 грн виготовлена зі срібла, масою 500 гр. Діаметр - 85,0 мм. Тираж монети - до 1000 штук.

На аверсі монети розміщено: унизу - малий Державний Герб України (ліворуч), півколом написи - Україна, рік карбування монети 2019 та номінал п'ятдесят гривень; у центрі – стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського Патріарха Варфоломія, довкола на позолочених медальйонах зображені кафедральні собори помісних православних церков світу, поруч зазначені їхні назви.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено Вселенського Патріарха Варфоломія (ліворуч), який передає Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію (праворуч) та написи: 15-та церква у благословенному хорі автокефальних церков (півколом угорі) та "Святіша Церква України"/06.01.2019 (унизу).

Над монетою працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Також скульптори Володимир Дем'яненко та Роман Чайковський.

Зазначається, що роздрібна ціна монети - 12 тис. 824 грн.