Громадянина Казахстану засудили за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків

Суд казахського міста Алмати засудив до трьох років позбавлення волі громадянина Казахстану, який брав участь у війні на Донбасі на боці так званих «Л/ДНР». Про це повідомляє місцеве видання «Vласть».

У рішенні суду вказано, що громадянин Казахстану О. з вересня 2014 по 2016 рік «умисно й неправомірно» брав участь у бойових діях на боці так званих самопроголошених республік «ЛНР» і «ДНР» проти Збройних сил України.

Чоловікові інкримінували статтю 172 Кримінального кодексу Казахстану (Участь в іноземних збройних конфліктах). Покарання за неї — позбавлення волі на строк від п’яти до дев’яти років.

Утім під час винесення вироку суд узяв до уваги щиросердне каяття чоловіка, сприяння слідству і відсутність судимості, через що йому присудили менш суворе покарання — три роки позбавлення волі.

«Підсудний вину визнав повністю. Суд при призначенні покарання визнав як обставини, що пом’якшують відповідальність визнання ним провини й щире розкаяння, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, а також відсутність судимості. Вироком суду громадянин О. визнаний винним в скоєнні злочину, передбаченого статтею 172 Кримінального кодексу республіки і йому призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в установі кримінально-виконавчої системи середньої безпеки», — заявили в суді.