На Луганщині знову масштабні пожежі: евакуйовують села, гасити вогонь заважає сильний вітер

На Луганщині одразу у трьох районах виникли масштабні пожежі, загорілася суха трава та лісова підстилка. Через сильний вітер вогонь швидко поширюється, рятувальники евакуйовують людей з найближчих населених пунктів. Про це заявили у пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

З вогнем борються наразі поблизу с. Трьохізбенка, с. Кряківка с. Муратове, с. Капітанове Новоайдарського району, а також між с. Половинкине та с. Байдівка Старобільського району, де 30 вересня виникло загоряння сухої трави та лісової підстилки.

Основні зусилля у гасінні лісових пожеж зосереджені у Новоайдарському, Старобільському та Станично-Луганському районах. Через сильні пориви вітру вогонь там сильно поширився.

Зокрема горять:

  • Лісовий масив на загальній площі близько 50 га в районі с. Кряківка та с. Трьохізбенка Новоайдарського району. Попередньо жертв та постраждалих немає. У зв’язку зі шквалистим вітром лісова пожежа розповсюдилась на територію с. Муратове Новоайдарського району. Інформації щодо жертв та постраждалих наразі немає. Проводиться евакуація населення с. Муратове та с. Капітанове. 
  • Пожежа лісового масиву на загальній площі близько 10 га в районі с. Малинове, с. Піщане та с. Артема Станично-Луганського району. Попередньо жертв та постраждалих також немає. У зв'язку з сильним поривчастим вітром існує загроза розповсюдження пожежі на населені пункти. Зі с. Артема та с. Нижньотепле евакуйовують людей.
  • Пожежа лісового масиву на загальній площі близько 8 га між с. Половинкине та с. Байдівка Старобільського району. Попередньо жертв та постраждалих немає. Вогонь там також може перекинутися на домівки людей.

Скільки будівель вже пошкодила пожежа наразі не відомо.

Всього на гасіння лісових пожеж у трьох районах залучили 192 людей та 44 одиниць техніки, з них від ДСНС 107 людей та 22 одиниць техніки.

Гасіння пожеж ускладнює сильний поривчастий вітер швидкістю у понад 20 м/с.