Нафтогаз завершив буріння надглибокої свердловини на Полтавщині

На Комишнянському родовищі у Полтавській області НАК "Нафтогаз України" завершив буріння газової свердловини глибиною понад 6 км.

Про це повідомили у пресслужбі компанії, передає Укрінформ.

Протягом року Нафтогаз завершив буріння трьох глибоких свердловин на родовищі. Останньою є експлуатаційна свердловина №58, на глибині (6040 м) якої було отримано понад 170 тис. кубометрів газу на добу.

Комишнянське родовище є складним за геологічною будовою і визначається глибоким заляганням продуктивних горизонтів. Його запаси сягають близько 8 млрд кубометрів газу.

«На глибинах більше 5 тис. метрів Україна має значний потенціал з видобутку вуглеводнів. Тому ми розглядаємо глибокі горизонти як один із стратегічних напрямів для пошуку нових покладів та нарощення запасів газу. Проте буріння свердловин на значних глибинах пов’язане з підвищеними ризиками: як геолого-технічними, так й економічними», – наголосив директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Олександр Романюк.

Буріння свердловини виконували силами власного бурового підрядника «Укрбургаз» із залучення нового бурового верстату китайського виробництва HongHua, придбаного у 2018 році. Пробурили нову свердловини на 41 добу швидше, ніж планувалося.

Комишнянське родовище перебуває в активній стадії розробки. Наразі вже розпочали буріння ще однієї нової свердловини, в планах на найближчі півроку – ще дві.