З наступного тижня Закарпаття переходить до "жовтого" рівня епіднебезпеки

У зв'язку з суттєвим погіршенням ситуації з захворюваністю на COVID-19 у Закарпатській області анонсували запровадження «жовтого» рівня карантину з наступного тижня. Частина шкіл перейде на дистанційне навчання через недостатню кількість вакцинованих працівників.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Андрій Полосков у Facebook.

За його словами, ситуація з COVID-19 в області погіршується, тому Закарпаття перейде у «жовту» зону з наступного тижня. Конкретної дати Полосков не назвав, оскільки таке рішення має ухвалити регіональна комісія з надзвичайних ситуацій.

Очільник області нагадав, що на «жовтому» рівні офлайн зможуть працювати лише ті заклади освіти, де принаймні 80% персоналу отримали одну або обидві дози проти коронавірусу. На Закарпатті лише у 5 територіальних громадах у школах вакциновано понад 80% працівників, а у 21 закладі — вакцинованих менше.

Згідно з інформацією Апарату РНБО, з 7 до 14 вересня в області щодоби виявляли від 15 до 44 нових випадків коронавірусу. Лише за неділю, 12 вересня, зафіксували один випадок. Традиційно на вихідних менше людей звертаються до лікарів і до лабораторій.

Крім того, за даними МОЗ, у Закарпатській області динаміка госпіталізацій 13 вересня перевищила норму, досягнувши 55,6% (норма — менш ніж 50%).