Тепер вуличне освітлення в Україні залежатиме від висоти дерев

У нових державно-будівельних нормах (ДБН) «Природне і штучне освітлення» міститься норма, згідно з якою при проектуванні вуличного освітлення в населених пунктах України необхідно враховувати ріст зелених насаджень, повідомляє "В курсі".

Норма цих ДБН вже діє з 1 березня 2019 року, повідомив на своїй сторінці заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у Facebook.

«Вже з 1 березня діють нові ДБН «Природне і штучне освітлення», в яких міститься нова норма щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення. А саме – обов’язкового обліку висоти зелених насаджень при облаштуванні вуличного освітлення, щоб уникнути можливого екранування світлових потоків від світильників», – йдеться в повідомленні.

"Тобто, - пояснив Парцхаладзе, - щоб світло не перекривалося і не спотворювалося деревами або іншими зеленими насадженнями". Заступник міністра зазначив, що для збереження яскравості і якості світлових потоків гілки дерев необхідно підрізати.

Водночас Парцхаладзе звернув увагу на те, що нові норми ні в якому разі не передбачають прибирання існуючих зелених насаджень, навпаки, підкреслюють у Мінрегіоні, – їх потрібно зберігати і робити все гармонійно і якісно.

«До речі, в Європі, якщо, наприклад, будують нову будівлю або облаштовують благоустрій, а на певній ділянці вже росте доросле дерево, то проектувальники краще змінять проект, але збережуть це дерево. Це правильний підхід до облаштування міського простору. І ми також повинні брати такий приклад», – констатував Парцхаладзе.