Україна закриває 170 прикордонних пунктів через коронавірус - Шмигаль

Кабінет міністр України ухвалив рішення з 12 березня закрити 170 з 219 пунктів пропуску на українському кордоні. Про це на брифінгу заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«З 219 пунктів пропуску з завтрашнього дня будуть працювати 49 пунктів пропуску. Решта будуть закриті для пропуску громадян і автотранспорту», — заявив Шмигаль.

Він також додав, що Україна фактично припинила авіасполучення з Італією.

«Сьогодні дійсно було рішення і авіакомпанії вже приступили до його реалізації. Це фактично скасування авіасполучення з Італією», — сказав прем'єр і зазначив, що уряд рекомендуватиме припиняти авіасполучення з країнами, де зростають випадки зараження.

Шмигаль також сподівається, що епідемія нового коронавірусу у світі піде на спад до початку літа і пояснив, навіщо Україна ввела обмежувальні заходи: «Щодо питань, чи вчасно, чи ні (ухвалено рішення, — ред.) — то це збалансоване рішення на сьогодні. Ми бачимо, як стрімко розгортається ситуація в розвинених країнах, в країнах Азії... Не хочемо чекати, коли в нас почнеться параболічне зростання (кількості заражених, — ред.)».

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів увів обмеження по всій Україні через загрозу поширення коронавірусу COVID-19. Навчальні заклади відправлять на карантин, а в країні обмежать масові зібрання понад 200 людей.

З 12 березня у Києві обмежують освітній процес в закладах загальної та вищої освіти, дитячих садочках, мистецьких та спортивних школах. Також у місті обмежать проведення масових заходів: концертів, конференцій, кіносеансів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Попередньо обмеження діятимуть до кінця березня.