Держава фінансуватиме лікування безпліддя - МОЗ

В Україні Програма медичних гарантій на 2024 рік уперше забезпечуватиме лікування безпліддя. Так, планується фінансувати допоміжні репродуктивні технології, тобто процедуру штучного запліднення.

Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя України

Відомство стверджує, що у більшості країн послуги з лікування безпліддя є недофінансованими та недоступними для населення, зокрема через вартість і соціальну стигму. Водночас статистика свідчить, що кількість безплідних пар в Україні стабільно збільшується, що вимагає активної участі зі сторони держави, наголосили в МОЗ.

«Сучасне життя суттєво знижує якість репродуктивних функцій українців. І якщо раніше цю проблему вирішували лише за приватні кошти, то тепер ми надаємо можливість скористатися послугами з лікування безпліддя безоплатно», — зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Він зазначив, що також важливо забезпечити право на батьківство для військовослужбовців.

«Суворі реалії воєнних дій та умови, у яких наші захисники й захисниці перебувають тривалий час, боронячи нашу країну, можуть негативно позначитися на репродуктивній функції. Тому на допомогу ветеранкам чи дружинам ветеранів, які мріють відчути радість батьківства, можуть прийти лікарі», — додав посадовець.

Ставка за новим напрямом з лікування безпліддя для лікарень становитиме 60 324 гривні за надану послугу. Прогнозована кількість медичних послуг — 30 400 циклів. Очікується, що це забезпечить народження близько 10 тисяч дітей у 2024 році.

У міністерстві зазначили, що направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності за бюджетні кошти здійснюватимуть лише за медичними показами.