Супрун: кисневі коктейлі не приносять користі

Виконуюча обов'язки голови Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook про недієвість кисневих коктейлів.

"Ідея, що кисень здатен всмоктуватися через шлунок і кишківник, і отже варто пити штучно насичені киснем рідини, виникла в Cовєцькому Cоюзі в 1960-ті роки. Жодні дослідження не довели ані здатності “дихати кишківником”, ані можливості збагатити свої нутрощі киснем із пінистого соку. До того ж, по мірі лопання бульбашок, в тому числі під час пиття, кисню стає дедалі менше. Але це на краще", - розповіла Супрун.

Вона пояснила, що кисень - це токсичний для людей газ, бо при його підвищенні в людському організмі набирають оберти вільнорадикальні ланцюгові реакції, старіння, пошкодження клітинних мембран і ДНК. 

"Якщо ви справді прагнете здоров’я, то найдієвіший кисневий коктейль — це пробіжка парком чи лісом після дощу, або хоча би аеробні вправи у добре провітрюваному тренажерному залі. Саме робота м’язів та серця покращує кровопостачання і збільшує кількість кисню, що потрапляє в наш організм. І саме дихання чистим повітрям забезпечить нас киснем рівно настільки, наскільки треба", - дала пораду Уляна Супрун.