В Україну доставили першу партію вакцин від грипу

В Україну доставлено понад 100 тисяч доз вакцини від грипу, які зараз проходять етап контролю якості та безпеки. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

"Для профілактики грипу в Україну доставлено 103 550 доз вакцин, які наразі перебувають на етапі контролю якості та безпеки. Орієнтовна дата закінчення державного контролю якості вищезазначених вакцин – 01.10.2019, про що заявила Держлікслужба України на офіційному сайті установи. Після проходження процедури державного контролю вакцини надійдуть у продаж", - йдеться у повідомленні.

У ЦГЗ повідомили, що планується доставка 500 000 доз вакцин для імунопрофілактики грипу в Україні.

Наразі на державний контроль надійшли вакцини проти грипу виробництва Франції (Санофі Пастер) та Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).

Також в Центрі нагадали, що найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.