Через 3 місяці банки повинні показувати чесну інформацію про кредити - НБУ

Національний банк України дав банкам 3 місяці на запровадження змін в оприлюдненні інформації про свої послуги на своїх сайтах. Зокрема, така інформація має включати повну вартість кредитів, включаючи усі відсотки та комісії. Про це повідомляють на сайті НБУ.

Там зазначають, що комерційні банки зобов’яжуть вказувати інформацію про кредити та інші фінансові послуги, які вони надають в уніфікованій формі. Це дозволить українцям порівнювати послуги різних банків та обирати найоптимальніший варіант для себе.

«Споживач, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо, а також легко порівняти послуги декількох різних банків», — повідомили у Нацбанку.

За порушення, які допустить банк під час оприлюднення інформації, накладатимуть штрафи — від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів (5100-10200 гривень) за кожен випадок порушення.

Через 6 місяців банки повинні розробити та розмістити на своїх інтернет-сторінках онлайн-калькулятори, за допомогою яких споживачі зможуть розрахувати реальні витрати за кредитами (або реальні доходи за депозитами), які включатимуть усі комісії, відсотки та платежі.

«Також через шість місяців запрацюють нові вимоги до розкриття інформації в рекламі. Реклама так само має містити істотні характеристики банківської послуги, зокрема, інформацію про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо», — зазначають в НБУ.