Державна виконавча служба почала стягнення з «Укртелекому» Ахметова на користь «Укрексімбанку»

Державна виконавча служба відкрила провадження про примусове стягнення з компанії «Укртелеком» Ріната Ахметова 810 мільйонів гривень. Це сума відсоткового доходу за облігаціями, які свого часу компанія зобов'язалася викупити у двох державних банків, проте не зробила цього. Про це повідомляє Finbalance.

Борг стягують за рішенням Верховного суду на користь державного «Укрексімбанку». Цим рішенням суд лише частково задовольнив вимоги банку, дозволивши йому стягнути лише відсотки за облігаціями, які свого часу «Укртелеком» зобов'язався викупити у «Ощадбанку» та «Укрексімбанку», проте не зробив цього. Тіло боргу - близько 4 мільярдів гривень - суд постановив не стягувати.

За часів президентства Януковича, у 2011 році, «Укртелеком» викупив єдиний учасник торгів - компанії «ЕСУ», яким володіла австрійська компанія EPIC.

СКМ Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» через два роки після тендера.

У 2015 році «Укртелеком» взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків («Ощадбанку» та «Укрексімбанку») облігації компанії «ЕСУ» на суму 2 млрд грн. та сплатити відсотки. Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора «Тримоб» для «МТС Україна», але ця угода зірвалася (на фоні відсутності згоди Фонду держмайна на її проведення). Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня 2017 року.