До України надійшов скраплений газ з Польщі - Макогон

Україна вперше імпортувала скраплений газ, який прийшов до України через морський термінал у Польщі. Постачальниками цього газу були США, Норвегія та Катар. Про це повідомив у Facebook голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

Зокрема, Макогон навів статистику постачання скрапленого газу до морського термінала у польському місті Свіноуйсце. Туди надійшло 57 танкерів зі скрапленим газом з Катару, 13 танкерів — зі США та 10 — з Норвегії.

«Частина цього газу уже в Україні», — зазначив Макогон.

Раніше Макогон казав, що Україна почала віртуальний імпорт газу з Польщі. Це передбачає, що фізично газ з Польщі не постачається, а країни проводять взаємозалік газових потоків.

«Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з Росії до Польщі обсягом 9 мільйонів кубометрів на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 мільйони кубометрів, то фактично через Україну транспортується лише 7 мільйонів кубометрів», — пояснював Макогон.

Він також зазначав, що завдяки можливості проводити віртуальний імпорт Україні не потрібно будувати додаткових трубопроводів до Польщі для імпорту газу.