Докази щодо порушень в ПриватБанку до націоналізації зайняли 22 коробки - Рожкова

В результаті проведення міжнародною компанією Kroll аудиту ПриватБанку, правоохоронцям було передано 22 коробки матеріалів з доказами стосовно шахрайських дій колишнього керівництва банку.

Про це в етері "Свободи слова Савіка Шустера" заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

"Дослідження Kroll охопило десятирічний період роботи ПриватБанку до націоналізації. І воно підтвердило наші висновки. Не просто підтвердило, це 22 коробки документів, доказів, первинних документів, висновків, схем, які ми передали в правоохоронні органи", - розповіла Рожкова.

Як раніше повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк. Щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 млрд гривень.

На початку 2018 року міжнародна компанія Kroll, яка проводила судовий аудит (forensic audit) ПриватБанку, підтвердила, що банк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум упродовж десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі 5,5 млрд доларів.

Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки.