Газпром буде вимушений здійснювати транзит газу через Україну — Нацбанк

У Національному банку України повідомили, що у 2020 році, після закінчення чинного контракту між Україною та Росією про транзит газу, Газпрому доведеться прокачати через Україну до Європи щонайменше 50 мільярдів кубометрів газу. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб під час брифінгу 24 жовтня, пише Громадське.

Зокрема, у Нацбанку не виключають, що Росія може припинити транзит свого газу до Європи через Україну, проте там вважають, що таке припинення буде тимчасовим.

«Дійсно може бути сценарій, що протягом якогось проміжку у 2020 році Росія може припинити транзит свого газу через територію України… Ми виходимо з того, які наразі є контрактні зобов'язання у Газпрому, які обсяги у сховищах газу і коли нові (обхідні — ред.) газопроводи будуть введені в дію. Враховуючи всі ці фактори, для того, щоб виконати свої зобов'язання Газпрому доведеться прокачати через Україну щонайменше 50 мільярдів кубометрів газу», — повідомив Сологуб.

Водночас у нацбанку зазначили, що тимчасове припинення транзиту російського газу не повинне відобразитися на економіці України.