Коронавірус може призвести до падіння світової економіки та уповільнення росту економіки України — Нацбанк

У Національному банку України не виключають, що пандемія коронавірусу може спричинити рецесію світової економіки та суттєвого уповільнення економіки України. Про це повідомив на брифінгу голова Національного банку України Яків Смолій під час оголошення рішення щодо облікової ставки у четвер, 12 березня.

«Водночас, ризик поширення коронавірусу може у разі реалізації призвести до рецесії світової економіки та значного сповільнення економічної активності в Україні. Суттєве зниження світового попиту, а також переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України та ускладнити залучення фінансування», — повідомив Смолій.

У Нацбанку зазначають, що наразі Україна набагато більш підготовлена до ймовірної економічної кризи, аніж у 2008 та 2014 роках.

Водночас там наголошують на необхідності продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом як однієї з гарантій отримання Україною дешевого фінансування для проходження кризи.

У свою чергу заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб додав, що у Нацбанку наразі не надають остаточної оцінки того, як карантин вплине на економіку. Там зазначають, що ймовірно, вплив буде негативним, адже призупиниться виробництво. Крім цього, Нацбанк не виключає зменшення обсягів споживання українцями.

«Ми розуміємо, що ефекти (від запровадження карантину, — ред.) будуть негативними і якраз рішення, які ухвалює центральний банк з монетарної політики, вони, зокрема, є реакцією на якісь очікування», — повідомив Сологуб.