На стрімке падіння гривні вплинула відставка Данилюка та напади на Гонтареву — інвестбанкір

За останні декілька днів курс гривні відносно долара впав на 3% та продовжує знижуватися. На це могла вплинути інформація про відставку Олександра Данилюка з посади секретаря Ради національної безпеки та оборони. Про це повідомив інвестиційний банкір, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса у колонці для Економічної правди.

За його словами, інвестори отримали «негативний сигнал», через що їхня впевненість в стабільності української економіки похитнулася.

«Спочатку будинок (колишньої голови НБУ Валерії) Гонтаревої спалили невідомі прихильники однієї відомої людини. Потім зненацька виявилось, що Україна може піти на компроміс з Коломойським. Тому інвестори злякалися», — повідомив Фурса.

Він також додав, що на настрої інвесторів, які вкладають велику кількість валюти в економіку шляхом викупу державних облігацій, вплинув від'їзд місії МВФ без підписання попередньої домовленості про нову програму співпраці.

«А потім ще й Данилюк, та людина, завдяки якій інвестори сприймали перемогу Зеленського позитивно ще у квітні, подав у відставку та пов'язав її з впливом Коломойського», — додав Фурса.

Він зазначив, що низка негативних причин у стислі терміни поєдналася ще й з поганою комунікацією влади щодо «формули Штайнмаєра».